Výrobe slamených peliet sa venujeme od roku 2014. Za túto dobu sme získali množstvo skúseností a postupným zlepšovaním výrobných postupov sme dosiahli špičkovú kvalitu peliet. Na výrobu sa používa pšeničná slama, repková slama, ale dokážeme spracovať aj lucernové alebo lúčne seno, prípadne rastlinné odpady zo spracovania olejnín.

Pelety z pšeničnej slamy lisujeme iba s pridaním vody, žiadne ďalšie prímesy sa nepoužívajú. Vďaka tomu sú veľmi dobré ako podstielka pre kone, kravy, ale aj napríklad sliepky, králiky a hlodavce. Majú dobrú nasiakavosť a pohlcujú pachy a netreba ich tak často meniť ako podstielku zo slamy. Vďaka tomu sú v konečnom dôsledku výhodnejšie ako samotná slama.

Ďalej sa dajú pelety využívať aj ako palivo do kotlov alebo spaľovní. Ich výhrevnosť je o niečo nižšia ako pelety z drevených pilín a po spálení ostáva viacej popola. Ak sa však spaľujú v kotly určenom na agropelety, nemusíte sa obávať spekancov ani dechtovania komína. Dôkazom toho je, že s peletami vykurujeme aj našu firmu. V tomto prípade je však lepšie, ak sa do pšeničnej slamy pridajú aj odpady z olejnín, alebo sa pelety vyrobia z repkovej slamy. Tým sa dosiahne ešte vyššia výhrevnosť a menej popola.

Pelety z lúčneho sena alebo lucerny sa využívajú ako krmivo pre zvieratá. Naši hlavní odberatelia pre tento typ peliet sú chovatelia koní alebo králikov.

V prípade, že máte vlastnú slamu alebo seno, vieme zabezpečiť aj peletovanie ako službu. To sa potom účtuje ako cena za tonu finálneho produktu. Minimálny odber je 5t, pretože inak je pre nás nerentabilné čistiť a vyprázdňovať celú linku.

 

Všetko vieme presne odvážiť na certifikovaných váhach. Pelety štandardne dodávame ako voľne ložené, v big bagoch s objemom do 1000kg, alebo vrecované v 30kg alebo 50kg vreciach. V prípade dlhodobej spolupráce a veľkých odberoch sa vieme dohodnúť aj na plnení menších balení vo vreckách.

Priemer peliet 8 alebo 10 mm (podľa použitej matrice)
Dĺžka peliet peliet 10mm - 50 mm
Výhrevnosť 14,5 - 16,5 MJ/kg
Vlhkosť 8-10 %
Popol 5-7 %
Sypná hmotnosť 600 kg/m3

cena

    Pošlite nám správu a my Vám vypracujeme cenovú ponuku na mieru

    certifikáty

    kontakt